Kinokompanii Karlovas

Minu elu ülikool

“Eesti rahvusülikool 100” tähistamise finaaliks tootsime Plankfilmiga kolme tunni jagu videoid Tartu Ülikooli muuseumi püsinäitusele “Minu elu ülikool”.

Nendes videotes näeme mälestusi pihtimas kümneid ülikooli vilistlasi, töötajaid, aga ka tudengielu oluliselt mõjutanud isikuid. Paralleelselt tutvustavad ülikooli teadlased oma tööd, ehk seda, millega tänane teadus tegeleb. Sedasi ulatuvad videote teemad galaktikate tekkimisest ja elu sünnist kuni vähi- ja HIV-ravimite ning nn superstaar-ettevõteteni välja.

Jõudu-jaksu alma materile ka järgmiseks sajaks aastaks!

Hetk "Minu elu ülikool" videote filmimiselt

3 tunni lõppmaterjali saamiseks kulus 32 võttepäeva: Tartus, Tallinnas ja Viljandis. Lõpptulemusena valmis ligi 100 unikaalset videolõiku pikkusega 1-7 minutit, lisaks eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega versioonid.

Filmimine toimus väga erinevates ruumides: inimeste kodudes, laborites, kontorites jne. Enamikus nendes kohtades panime püsti oma “portatiivse stuudio” – ühtekokku sai seda kokku pandud ja maha võetud vist ligi 40 korda. Töö käigus tekkis juba ka hasart, et kui kiiresti ja kui kitsasse ruumi suudame asjad üles panna. Sedapuhku teenis konkurentsitu võidu üks koristaja-ruumi-esine koridorinurk Maarjamõisa haiglas.

Ilmar Raag TÜ muuseumi videos

Nende videotes on inimeste juttu töödeldud-toimetatud nii vähe kui hädapärast vajalik. Siiski, ühel juhul pidime tegema erandi ning inimesele ise “sõnad suhu panema”, otseses mõttes. Nimelt ütles Ilmar Raag filmimisel kogemata “Toomemäe” asemel… Nojah, jäägu see näitusekülastaja nuputada, mida ta tegelikult ütles – saavutasime helitöötlusega selle, et saali kostab see, mida ta mõtles. Vihjeks niipalju, et filmimisime selle lõigu Tallinna vanalinnas.

Urmas Reisberg, režissöör

Videoid saab näha Tartu ülikooli muuseumi Morgensterni saalis Toomemäel.

Foto: Laura Salla

Meeskond

Projektijuht ja režissöör: Urmas Reisberg
Plnakfilmi-poolne toimetaja: Hendrik Kuusk
Filmimeeskond: Urmas Reisberg, Julia Šaškina, Jaan Kalmus jr, Daniel Edward Allen, Richard Meitern, Mark Šandali
Grimeerijad: Kersti Niglas, Margit Lepla, Laura Salla, Aliis Sepp, Julia Šaškina
Helirežissöör: Martin Hein
Monteerijad: Urmas Reisberg, Tarmo Teekivi, Hendrik Kuusk

Lingid

Tartu Ülikooli muuseum
Eesti rahvusülikool 100

Next Post

Previous Post

© 2020 Plankfilm

Theme by Anders Norén