Kinokompanii Karlovas

Minu elu ülikool

“Eesti rahvusülikool 100” tähistamise käigus tootsime Plankfilmiga kolme tunni jagu videoid Tartu Toomkiriku Morgensterni saali, TÜ muuseumi püsinäitusele “Minu elu ülikool”.

Nendes videotes meenutavad ülikooliga seotud seiku kümned vilistlased, töötajad, aga ka tudengielu oluliselt mõjutanud isikud. Paralleelselt tutvustavad ülikooli teadlased oma praegust tööd. Sedasi ulatuvad videote teemad galaktikate tekkimisest ja elu sünnist kuni vähi- ja HIV-ravimite ning nn superstaar-ettevõteteni välja.

Jõudu-jaksu alma materile ka järgmiseks sajaks aastaks!

Hetk "Minu elu ülikool" videote filmimiselt

Kolme tunni lõppmaterjali saamiseks kulus 32 võttepäeva Tartus, Tallinnas ja Viljandis. Lõpptulemusena valmis ligi 100 unikaalset videolõiku.

Filmimine toimus väga erinevates ruumides: inimeste kodudes, laborites, kontorites jne. Enamikus nendes kohtades panime püsti oma “portatiivse stuudio” – ühtekokku sai seda kokku pandud ja maha võetud ligi 40 korda. Töö käigus tekkis juba ka hasart, et kui kiiresti ja kui kitsasse ruumi suudame asjad üles panna. Võidu teenis selles arvestuses üks koridorinurk Maarjamõisa haiglas.

Ilmar Raag TÜ muuseumi videos

Ühes videos pidime tegema sellise tembu, et Ilmar Raagile “õiged sõnad suhu panema”. Nimelt ütles ta filmimisel kogemata “Toomemäe” asemel… Nojah, jäägu see näitusekülastaja nuputada, mida ta tegelikult ütles. Saavutasime helitöötlusega selle, et saali kostab see, mida ta mõtles. Filmimisime selle lõigu Tallinna vanalinnas.

Urmas Reisberg, režissöör

Foto: Laura Salla

Meeskond

Projektijuht ja režissöör: Urmas Reisberg
Toimetaja: Hendrik Kuusk
Filmimeeskond: Urmas Reisberg, Julia Šaškina, Jaan Kalmus jr, Daniel Edward Allen, Richard Meitern, Mark Šandali
Grimeerijad: Kersti Niglas, Margit Lepla, Laura Salla, Aliis Sepp, Julia Šaškina
Helirežissöör: Martin Hein
Monteerijad: Urmas Reisberg, Tarmo Teekivi, Hendrik Kuusk

Lingid

Tartu Ülikooli muuseum
Eesti rahvusülikool 100

Next Post

Previous Post

© 2021 Plankfilm

Theme by Anders Norén