8.-11. juunil 2016 saab Tsiistres, looduskaunil Võrumaal linamuuseumi külakinos juba kolmandat aastat vaadata soome-ugri filme. Festivali avafilm on Veiko Õunpu “Roukli” ja lõpufilm ungari režissööri mängufilm “Afterlife”. Kokku linastub FUFFil ligikaudu 60 filmi.

P_5D8546

Festivali kunstiline juht Edina Csüllög: „Festival toimub kolmandat aastat ja sel aastal võistlusprogrammi kokku pannes oli näha, et soome-urgi väikerahvaste filme, mida näidata, on üha vähem. Põhjuseks on oma filmitööstuse puudmine – filmitegijad on amatöörid, kellel ei ole piisavalt vahendeid ja toetust. Mõned aastad tagasi festivali kavandades soovisime pöörata tähelepanu soome-ugri väikerahvaste mängufilmitegijatele, aga kahjuks on sel aastal võistlemas ainult üks mängufilm, ülejäänud filmid on eksperimentaal- ja dokumentaalfilmid.”

Festivali programm jaguneb kaheks: võistlusprogrammis osalevad soome-ugri omariikluseta väikerahvaste filmid ja programmi teises osas jõuavad ekraanile suuremate soome-ugri rahvaste – eesti, soome ja ungari – mängu-, eksperimentaal- ja dokumentaalfilmid.

FUFFi korraldajad peavad jätkuvalt oluliseks festivali harivat rolli – kolmel päeval saavad osalejad soome-ugri väikerahvaste filmikunsti edendamisele suunatud stsenaristika töötubades edasi arendada oma filmiideed; toimub ka töötuba noortele. Töötubasid juhendavad režissöör-stsenarist Dániel Erdélyi Ungarist, kirjanik-stsenarist Mart Kivastik ja EKA õppejõud Liis Nimik Eestist.

Festivalil osalevad 25 eri rahvusest filmide autorid ja vabatahtlikud – marid kaugelt Baškiiriast ning prantslased ja hollandlased Euroopast.

P_5D8428

Festivali korraldavad soome-ugri filmifond SUFF, Prastuli Selts ja Nisi Masa Estonia.

Festivali toetavad Hõimurahvaste Programm, Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Ungari Instituut Eestis, Ungari Suursaatkond Soomes. Festivali partnerid: Fenno-Ugria Asutus, tõlkebüroo A&A Lingua, Mediawave, Katapult Film, Plank Film, Alasti Kino, Nopri Talu, Tsiistre teemaja, MTÜ Piiri Köök, Rõngu Pagar, Piusa Savikoda, Pullijärve Holiday Village, Suhka Turismitalu, Budampex, Jaagumäe Kaubandus OÜ ja Jungent Estonia OÜ.