Film, animation, video

Urmas Reisberg

[ezcol_2third]

Urmas Reisberg on Plank Filmi hing, filmimees ja stsenarist, tuntud ka pseudonüümi Urmas Nimetu kaudu. Urmase kontol on mitmed rahvusvahelist edu saavutanud lühifilmid ja -stsenaariumid nagu „Vanameeste näppaja“, „No Fishing“, „Liblikmees“ jne.

Urmase kirg on ühendada teravad sõnumid uute tehnoloogiliste võimalustega. Nii näiteks on ta oma teostesse kaasanud interaktiivsust („Akadeemik Obruchevi unenägu“), stopp-animatsiooni („Juhe, kiip ja suitsev kaheraudne“), 3D-simulatsiooni („Vanameeste näppaja“, „No Fishing“) ja stereoskoopilist 3Dd (“Segadusteleiutaja Tartus 3D”). Ta on teinud kaastööd kõigile Eesti suurematele telekanalitele.

Urmase jaoks algavad head filmid headest lugudest. Ta on kirjutanud proosat varasest lapsepõlvest peale ning teadlikumalt õppinud tekstide toimetamist ja kommunikatsiooni olemust Tartu Ülikoolis ajakirjanduse erialal.

Ta on täiendanud end dokfilmi alal Taani ajakirjanduskoolis ja lõpetanud Balti Filmi- ja Meediakoolis filmioperaatori ja -valgustaja magistrantuuri. Viimastest on ta lisaks tehnilisele kõrgtasemele Plank Filmi kaasa toonud laia rahvusvahelise tutvuste ringi.

Urmas õpetab Tartu Kõrgemas Kunstikoolis videorežii aineid, tegutseb filmiklubis Kinoonud ja veab Tartus stsenaariumiklubi.

[/ezcol_2third]

 

[ezcol_1third_end]

Urmas Reisberg (by Fotoloom)Režissöör Urmas Reisberg

E-post: urmas@plankfilm.ee
Telefon: +372 52 44 705

Haridus
Filmioperaator (MA), Balti Filmi- ja Meediakool
Ajakirjandus (BA), Tartu Ülikool

Filmograafia
Eesti Filmi Andmebaasis
IMDb.com’s
Kinoonudes

[/ezcol_1third_end]

 

 

© 2024 Plankfilm

Theme by Anders Norén