Film, animation, video

“Kasutajasõbralike masinate rünnaku” esitlus ENGAGE’l

Järgmisel neljapäeval, 2. oktoobril lõpeb Tallinnas ENGAGE’i programm ja sellega koos toimub ka minu täispika stsenaariumi esitlus ehk pitch.

Stsenaarium on edasiarendus mu lühifilmist “Juhe, kiip ja suitsev kaheraudne“, kus inimesed peavad rinda pistma kodumasinatega, kui need ellu ärkavad ja osutuvad verejanulisteks mehaanilisteks zombideks.

Husqvarna, Tagamets, Kõiv, Niinemägi

Kaader filmist “Juhe, kiip ja suitsev kaheraudne”

Täispika versiooni tööpealkiri on “Kasutajasõbralike masinate rünnak” ning see toimub salajases NATO baasis Eestis, kuhu välisministeeriumi IT-poiss Toomas saadetakse uurima vene spioonilt konfiskeeritud mälupulka.

Spiooni hoiatustest hoolimata otsustab Toomas mälupulgal oleva faili avada, ning vallandab sedasi viiruse, mis nakatab kõiki baasis olevaid elektroonikaseadmeid, kes Toomase koos käputäie ohvitseridega baasi lõksu jätavad ja neile jahti pidama hakkavad.

ENGAGE’le raames jõudsin kirjutada filmist 10-leheküljeline sisukirjelduse (treatment) ja koostasime esialgse eelarve. Aasta lõpus plaanin koos produtsent Simon Doyle’iga (Fail Safe Films) kirjutama hakata stsenaariumi ennast.

ENGAGE toimub nädalapikkuste-tsüklitena kuue kuu jooksul neljas Euroopa linnas – Dublinis, Edinburghis ja nüüd siis Helsingis ja Tallinnas. ENGAGE’i korraldavad nende linnade filmikoolid ja peamine rahastaja on MEDIA fond.

Peale minu osaleb ENGAGE’l ka Edina Csüllög oma filmiprojektiga, ning veel paarkümmend osavõtjat üle Euroopa.

Filmile eelnenud lühifilmi treilerit saab vaadata siit: http://youtu.be/dGJDdrM1rq8

Urmas Nimetu

Next Post

Previous Post

© 2024 Plankfilm

Theme by Anders Norén