Kinokompanii Karlovas

“Liblikmees” kinodes

9. oktoobril jõuab Eesti kinodesse lühifilmide kassett “Lennud unes või ilmsi”, kus teiste hulgas on ka Edina Csüllögi lavastatud ja Urmas Nimetu kirjutatud lühifilm “Liblikmees”.

Lisaks “Liblikmehele” näidatakse “Unes või ilmsi” kassetis Leeni Linna  “Tiibadeta pilooti”, Carlos E Lesmese “Äralendu” ja Helen Takkini “Elo”. Kasseti esilinastus toimub Tallinnas Solarise kinos.

“Liblikmees” on Mehis Heinsaare samanimelise novelli põhjal loodud film, mille peategelane on üksildane ja kohmakavõitu Anselm, kes  töötab Boruslawski tsirkuses kuulsa maagi Erneto andunud assistendina. Ta harjutab salaja trikke ja tahab ka suureks maagiks saada. Anselmi šanss tuleb, kui Erneto ise end maagiahoos kadunuks võlub. Hetkeks tõuseb Anslem publiku suureks lemmikuks, kuid tema imeline võime enda seest liblikaid lendu lasta, saab talle endale ja tsirkusele fataalseks.

Urmas Nimetu ja Edina Csüllög töötasid “Liblikmehe” stsenaariumi kallal üle viie aasta. 2010. aastal osalesid nad sellega Nisi Masa arendusprogrammis. 2013. aastal hinnati projekt Baltimaade parimaks Baltic Pitching Forumi ideede-võistlusel Vilniuse filmifestivalil.

Nimiosa mängib Nero Urke. Operaator Jarmo Kiuru (Soome), kunstnik Vassilissa Danavir. Filmi tootis Exitfilm, produtsendid Peeter Urbla ja Kristo Jürmann.

Tartus linastub filmikassett 12. oktoobril Elektriteatri väikses saalis. Jõhvi kontserdimajas 18. ja 22. oktoobril.

Next Post

Previous Post

© 2023 Plankfilm

Theme by Anders Norén