Kinokompanii Karlovas

“Maa varjatud pool” valiti Baltimaade parimaks

baltic_pitching_forum_2017_winners

Urmas Nimetu lühifilmi idee valiti Baltimaade parimaks Vilniuses toimunud lühifilmi foorumil Baltic Pitching Forum. Auhinnaga kaasneb võimalus otsida omale koostööpartnereid Prantsusmaal Clermont-Ferrandis toimuval Euro Connectoni koostööfoorumil. See on oma ala üks suurimaid ja olulisi sündmusi maailmas.

“Võit tuli meile suure üllatusena,” ütles filmi autor Urmas Nimetu. “See paneb meile nüüd ka lisakohustuse esindada rahvusvahelisel areenil Eestit.”

“Maa varjatud pool” räägib kahest mehest, kes lähevad uurima kliimakatastroofi järel elamiskõlbmatuks muutunud territooriumi. Nad avastavad peagi märke, et kogu elu pole seal siiski lakanud, ning et kumbki neist teab toimunust fakte vaid osaliselt. Seejuures need faktid omavahel ei kattu.

Filmi produtsent on Peeter Urbla Exitfilmist. Vilniuses esitles Urmas ideed koos Daniel Alleniga, kes on aidanud filmilugu arendada selle algusest peale. “Maa varjatud pool” peaks filmimiseni jõudma 2018. aasta sügisel ning valmis saama 2019. aasta alguses.

Urmas Nimetu on Baltic Pitching Forumil võidukas olnud ka varem – 4 aastat tagasi hinnati parimaks “Liblikmehe” stsenaarium. Tookord esitlesid ideed režissöör Edina Csüllög ja produtsent Kristo Jürmann.

Next Post

Previous Post

© 2023 Plankfilm

Theme by Anders Norén