Film, animation, video

Soome-Ugri Filmifestival 2016

8.-11. juunil 2016 saab Tsiistres, looduskaunil Võrumaal linamuuseumi kĂĽlakinos juba kolmandat aastat vaadata soome-ugri filme. Festivali avafilm on Veiko Ă•unpu “Roukli” ja lõpufilm ungari reĹľissööri mängufilm “Afterlife”. Kokku linastub FUFFil ligikaudu 60 filmi.

P_5D8546

Festivali kunstiline juht Edina Csüllög: „Festival toimub kolmandat aastat ja sel aastal võistlusprogrammi kokku pannes oli näha, et soome-urgi väikerahvaste filme, mida näidata, on üha vähem. Põhjuseks on oma filmitööstuse puudmine – filmitegijad on amatöörid, kellel ei ole piisavalt vahendeid ja toetust. Mõned aastad tagasi festivali kavandades soovisime pöörata tähelepanu soome-ugri väikerahvaste mängufilmitegijatele, aga kahjuks on sel aastal võistlemas ainult üks mängufilm, ülejäänud filmid on eksperimentaal- ja dokumentaalfilmid.”

Festivali programm jaguneb kaheks: võistlusprogrammis osalevad soome-ugri omariikluseta väikerahvaste filmid ja programmi teises osas jõuavad ekraanile suuremate soome-ugri rahvaste – eesti, soome ja ungari – mängu-, eksperimentaal- ja dokumentaalfilmid.

FUFFi korraldajad peavad jätkuvalt oluliseks festivali harivat rolli – kolmel päeval saavad osalejad soome-ugri väikerahvaste filmikunsti edendamisele suunatud stsenaristika töötubades edasi arendada oma filmiideed; toimub ka töötuba noortele. Töötubasid juhendavad režissöör-stsenarist Dániel Erdélyi Ungarist, kirjanik-stsenarist Mart Kivastik ja EKA õppejõud Liis Nimik Eestist.

Festivalil osalevad 25 eri rahvusest filmide autorid ja vabatahtlikud – marid kaugelt Baškiiriast ning prantslased ja hollandlased Euroopast.

P_5D8428

Festivali korraldavad soome-ugri filmifond SUFF, Prastuli Selts ja Nisi Masa Estonia.

Festivali toetavad Hõimurahvaste Programm, Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Ungari Instituut Eestis, Ungari Suursaatkond Soomes. Festivali partnerid: Fenno-Ugria Asutus, tõlkebüroo A&A Lingua, Mediawave, Katapult Film, Plank Film, Alasti Kino, Nopri Talu, Tsiistre teemaja, MTÜ Piiri Köök, Rõngu Pagar, Piusa Savikoda, Pullijärve Holiday Village, Suhka Turismitalu, Budampex, Jaagumäe Kaubandus OÜ ja Jungent Estonia OÜ.

Next Post

Previous Post

© 2024 Plankfilm

Theme by Anders Norén