Kinokompanii Karlovas

Soome-Ugri Filmifestival FUFF 2015

10.-13. juunili 2015 toimub Tsiistres, Võrumaal linamuuseumi külakinos soome-ugri filmifestival FUFF II.

Festivalil linastuvad filmid, mille autorid on soome-ugri filmitegijad ja/või mis käsitlevad soome-ugri teemasid. Tänavu jõuab ekraanile ligikaudu 60 filmi.

FUFF on eriline mitmes aspektis: esiteks, festival leiab aset Eesti piirialal, eemal suurtest tõmbekeskustest ning teiseks on festivalil hariv roll – lisaks filmivaatamisele on võimalik osa võtta soome-ugri väikerahvaste filmikunsti edendamisele suunatud stsenaristika töötubadest.

Festivali koduleht: fuff.ee

Plank Film produtsend Edina Csüllög

Festivali kunstiline juht Edina Csüllög: „Meil on hea meel tõdeda, et eelmise aasta festivalil on konkreetne tulemus: udmurdid ja vepslased on loonud mitmeid uusi filme. Loodame, et tänu praktilistele õpitubadele paraneb filmide kvaliteet ja suureneb huvi filmitegemise vastu.”

Festivali korraldavad MTÜd Nisi Masa Estonia, Prastuli Selts, ja soome-ugri filmifond SUFF. Festivali meeskonnal on abiks 20 vabatahtlikku erinevatest riikidest. Festivali patroon on soome-ugri kultuuri hoidja kirjanik Kauksi Ülle.

Festivali toetavad Hõimurahvaste Programm, Eesti Kultuurkapital, Ungari Instituut, Ungari Suursaatkond, Balassi Instituut, Eesti Filmi Instituut.Festivali partnerid: Fenno-Ugria Asutus, Euphorea Borealis, Busho Filmifestival, tõlkebüroo A&A Lingua, Illume, Nopri Talu, Plank Film, Rõngu Pagar, Piusa Savikoda, Pullijärve Holiday Village, Suhka Turismitalu, Pööni Kõrts ja Külalistemaja, Budampex.

Next Post

Previous Post

© 2023 Plankfilm

Theme by Anders Norén