Kinokompanii Karlovas

Esimene Soome-Ugri Filmifestival

Husqvarna, Tagamets, Kõiv, Niinemägi

Kaader filmist “Juhe, kiip ja suitsev kaheraudne”

Plank Film osaleb 4.-8. juunini esimesel Soome-Ugri Filmifestivalil FUFF, mis toimub Tsiistre linamuuseumis, Misso vallas, Võrumaal. Festivali programmis linastub muu hulgas ka Urmas Nimetu lühifilm “Juhe, kiip ja suitsev kaheraudne“.

Festivali eesmärk on tekitada huvi soome-ugri mängufilmide ja eksperimentaalfilmide vastu. Tsiistre linamuuseumi külakinos jõuab vaatajateni ligikaudu 50 filmi soome-ugri väikerahvaste – handi, vepsa, ingersoome, udmurdi, handi, seto, mari, liivi – filmitegijatelt. Samuti linastuvad festivalil eesti, soome ja ungari lühimängufilmid ning eksperimentaalfilmide valik kogu maailmast.

Festivali raames toimub ka stsenaristika õpituba, kus osalevad lühimängufilmide režissöörid ja stsenaristid. Õpituba juhendavad kirjanik Mart Kivastik Eestist ja režissöör Daniel Erdelyi Ungarist. Kahel festivalipäeval saab lisaks filmidele nautida pärimusmuusika kontserti.

„Festivali teeb eriliseks selle toimumiskoht Eesti piirialal Võrumaal. Festivalile ootame inimesi, kes peavad lugu ehedast soome-ugrilastele omasest elu- ja looduskeskkonnast ja väärtustavad lühimängufilmide eripära,” selgitas festivali kunstiline juht Edina Csüllög. Filmifestivali patroon on soome-ugri kultuuri hoidja kirjanik Kauksi Ülle.

Lisainfot loe siit: fuff.ee

Next Post

Previous Post

© 2023 Plankfilm

Theme by Anders Norén