Film, animation, video

“Liblikmees” võitis Baltic Pitching Forumi

“Liblikmehe” lühifilmi idee võitis Vilniuses toimunud Baltic Pitching Forum´il ja sai sellega kutse Clermont-Ferrand’i festivalile, mis on üks suuremaid ja tuntumaid lühifilmi festivale Euroopas.

“Liblikmees” põhineb Mehis Heinsaare lühijutul ja räägib Anselmist, kes soovib saada tsirkuse mustkunstnikuks, kuid põeb harvaesinevat haigust – iga kord, kui teda valdavad suured emotsioonid, eraldub temast liblikaid.

Lühijuttu kirjutab stsenaariumiks Plank Filmi asutaja stsenarist Urmas Nimetu. Soov “Liblikmeest” filmiks teha on ta peas keerelnud üle kaheksa aasta, alates sellest, kui tegi lühifilmi “Vanameeste näppaja”, mis samuti põhineb Heinsaare novellil. Aastate jooksul on kirjutatud 10 stsenaariumivarianti, millest viimane nüüd töösse läheb.

Filmi režissöör on Edina Csüllög, produtsendid Peeter Urbla ja Kristo Jürmann (Exitfilm).

Baltic Pitching Forum on osa Vilnius Film Shorts filmifestivalist. Foorum toimus 11.–12. oktoobril Vilniuses. Kokku tulid filmitegijad Eestist, Lätist ja Leedust, et tutvustada oma uusi lühifilmiprojekte ala ekspertidele. Üritus korraldati koostöös Läti lühifilmifestivaliga 2Annas ja Tudengi- ja Lühifilmide Festivaliga Sleepwalkers.

Clermont-Ferrand rahvusvaheline lühifilmide festival toimub 5.–6. veebruaril 2014 Euroopa lühifilmide tootmise foorumi Euro Connection raames.

Hoia filmi arengul silma peal siin: http://exitfilm.ee/film/butterfly-man

Next Post

Previous Post

© 2024 Plankfilm

Theme by Anders Norén