Film, animation, video

“Karikakrapäeva” esilinastus

14. märtsil esilinastub Vanemuise kontserdimajas dokumentaalfilm “Karikakrapäev“, mis võtab kokku Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambli 70-aastase ajaloo.

“Film on ansambli vilistlastele nostalgiliseks nooruspõlve meenutuseks ning praegustele ja tulevastele tantsijatele põnev õppetund,” ütleb filmi produtsent ja ansambli staažikas tantsija Lauri Leht.

Kaader filmis "Karikakrapäev"

Film selgitab, mis valemiga õnnestus viia tudengikollektiivi tase nii kõrgele, et seda saadeti regulaarselt välisreisidele ning pääseti esinema ka Moskva olümpiamängude avamisele, rääkimata püsivast esinduskollektiivi staatusest tantsupidudel ja Gaudeamustel.

Filmis sõna ansambli legendaarsed juhid Helju Mikkel ja Henn Tiivel. Paralleelselt näeme praeguste noorte teekonda 2014. aasta tantsupeole.

Film juhatab sisse ansambli juubelikontserdi “Ülikool tantsib!”, millega ühtlasi tähistatakse ansambli rajaja Helju Mikkeli 90ndat sünnipäeva. Linastuse ja konsterdi pileteid saab osta Piletimaailmast.

Kaader filmis "Karikakrapäev"

Filmi valmimist toetasid Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurikapital, Tartu Linnavalitsus ja Tartu Ülikool.

Filmi režissöör on Urmas Reisberg. Muusikalise kujunduse on loonud Toomas Lunge ja Ants Johanson, helirežii Martin Hein.

15. märtsil linastub film ETV2s.

Lisainfo siit: plankfilm.ee/karikakrapaev

Next Post

Previous Post

© 2024 Plankfilm

Theme by Anders Norén