Film, animation, video

“Kaheraudsega” ENGAGE’l

Märtsi viimasel päeval algab Iirimaal ENGAGE programm, kuhu valiti välja ka minu projekt, tööpealkirjaga “Format 8”.

Filmiloo käivitab arvutiviirus, mis suudab tungida praktiliselt kõigisse elektroonikaseadmetesse ning muuta need agressiivseteks. Loetud minutite jooksul levib viirus üle terve linna, tuues kaasa apokalüpsise, kus kehtib vaid tugevama õigus. Olukorra asuvad normaliseerima mitmed rahvusvahelised institutsioonid, kuid paraku on neil kõigil silme ees vaid omakasupüüdlikud huvid, nii et inimesed, keda kriis otseselt tabab, jäävad tahaplaanile. Sedasi ei jäägi neil üle muud, kui ise relvad hankida ja anda tuld kõige pihta, mis piiksub või viljub.

Husqvarna, Tagamets, Kõiv, Niinemägi

Film arendab edasi mu lühifilmi “Juhe, kiip ja suitsev kaheraudne“, mis valmis 2012. aastal. Sedapuhku tahan minna vajemini, sügavamale, kaugemale.

Mõte, et asi lühiseriaaliks või pikemaks filmiks arendada, oli meil silme ees juba tookord lühifilmi tehes. Elu tegi aga omad korrektiivid ning vahepeal jäi idee sahtlisse. Eelmise aasta lõpus sai asi jälle kätte võetud ja nuputama hakatud, kuidas lugu Eestist välja viia, kui just nagu tellitult saabus ENGAGE’i kuulutus.

Veelgi toredam on see, et ENGAGE’i 24 osaleja hulka pääses veel kaks inimest, kes ideega juba varasemast kursis – esiteks Maria Kljukina (kes oli “Kaheraudse” üks produtsent) ja teiseks Edina Csüllög (kellega on pooleli kaks lühifilmi).

ENGAGE algab 30. märtsil Dublinis. Iirimaa järel on poole aasta jooksul tulemas veel kaks koolitusenädalat – üks Šotimaal ning teine Helsingis ja Tallinnas. Projekti rahastatakse MEDIA fondist ja seda korraldavad neli Euroopa filmikooli.

Lingid
ENGAGE’i kodukas www.engage.eu.com
Lühifilm “Juhe, kiip ja suitsev kaheraudne”

Next Post

Previous Post

© 2024 Plankfilm

Theme by Anders Norén