Film, animation, video

“Liblikmehe” tutvustus Clermont-Ferrandis

4. veebruaril tutvustame “Liblikmehe” stsenaariumi Prantsusmaal Clermont-Ferrandis, kus toimub maailma üks suurimaid (ja tähtsamaid) lühifilmide festivale.

“Liblikmehele” on eraldatud lausa 15 minutit Euro Connection’i programmi raames. Võib ju tunduda, et mis see 15 minutit siis ära ei ole, kuid filminduses, eriti lühifilmide hulgas, on see päris märkimisväärne. Iga vähegi ambitsioonikama lühifilmide tegija soov on jääda silma mõnele suurele produtsendile. Paraku jõuab see õnn vähesteni – konkurents on tihe, filmitegijaid palju, ideid pangede kaupa.

Nüüd siis korraga saame me esineda aga saalile, kus koos kui mitte maailma, siis vähemalt Euroopa lühifilmide produtsentide esinduslik valik. Üldse antakse see võimalus 16 ideele. Meie pääsesime sinna tänu Vilniuses (esmakordselt) toimunud Baltic Pitching Forumile, kust “Liblikmees” Balti riike esindama valiti.

Filmist endast niipalju, et plaanis on adaptsioon Mehis Heinsaare samanimelisest loost. Lugu hakkas mind vaevama juba “Vanameeste näppajat” tehes. Mõni aasta hiljem, kui kohtasin Edina Csüllögi, rääkisin talle ideest ja siis hakkas see ka talle kuklasse hingama. Tahtsime sellest teha oma lõputöö BFMis. Õnneks me seda ei teinud – me polnud esialgse stsenaariumiga rahul.

Tegime vahepeal teisi asju, lugu aga kummitas edasi. Viie aasta jooksul kirjutasime stsenaariumi umbes 10 korda ümber, enne kui jõudsime praeguse variandini, millega tõesti juba rahul oleme. Eks vaatame, mis väljamaal sellest arvatakse.

Prantsusmaale sõidame koos režissöör Edina Csüllögi ja produtsent Kristo Jürmanniga. Nende peale jääb siis ka kastanid tulest välja tuua. Mina püüan jääda kulisside taha nagu stsenaristidele kohane.


Lingid:

Clermont-Ferrandi lühifilmide festival – http://www.clermont-filmfest.com/index.php?m=174
Vilniuse lühifilmide festival (Baltic Pitching Forum) http://filmshorts.lt/en/
Filmi koduleht (ajutine): http://exitfilm.ee/film/butterfly-man

Next Post

Previous Post

© 2024 Plankfilm

Theme by Anders Norén